niedziela, 25 maja 2014

Witejcie !

Blog ten dedykowany jest wszystkim mieszkańcom Wrocławia oraz województwa dolnośląskiego, którzy nie mają przedwojennych korzeni, ale chcą je zapuścić w tej śląskiej ziemi.

Czas skończyć mantrę o przesiedleńcach, życiu na "obcej, niemieckiej" ziemi. Czas skończyć kojarzenie Śląska tylko z Górnośląskim Okręgiem Przemysłowym!

Wrocław to historyczna stolica całego Śląska i to stąd wywodzi się słowo i nazwa naszego regionu "Śląsk" (łac. Silesia).

Nie godzimy się na to, aby ponad 1000 letnia historia, kultura i obyczaje przepadły tak po prostu.

Zachęcam wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska i Wrocławia, abyście nie byli obojętni wobec swojego regionu, swojej małej Ojczyzny, abyście zechcieli poświęcić choć chwilę na dowiedzenie się przynajmniej podstawowych faktów o regionie, który jest Waszym domem!

Hejnał Wrocławski - "We Wrocuowiu na Rynecku"3 komentarze:

 1. Oby więcej takich blogów i blogerów. Wrocław musi odzyskać swoją tożsamość.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciężko będzie. Jak oglądam wiadomości czy to na tvp czy tvn szlag mnie trafia jak słucham o śląsku :( ...w katowicach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powoli się to zmienia. Na prognozach pogody na stacjach TVP pogodynki pokazują Śląsk jako całość. TVN nawet w tym jednak jest niereformowalny. Trzeba zalać ich emailami w tej sprawie.

   Usuń